mistrzostwa

Mistrzostwa 2015

Znamy już finalistów II Otwartych Mistrzostw Polski w SUP na Rzekach!!!

Weekend 18-19 lipca 2015r. był wyjątkowo gorący i emocjonujący, gdyż upłynął pod znakiem II Otwartych Mistrzostw Polski w SUP na Rzekach.

W sobotę, 18 lipca, w Piwnicznej-Zdroju w ramach II Otwartych Mistrzostw Polski w SUP na Rzekach rozegrano po 3 wyścigi w 2 kategoriach: OPEN Kobiety i OPEN Mężczyźni. 4 wyścigi odbyły się na 5-kilometrowym odcinku rzeki Poprad. Ostatnie 2, wyścigi finałowe w formie 2 okrążeń wokół boi, ku uciesze kibiców obserwujących wszystko z plaży – tuż przed Hotelem Piwniczna, organizator Mistrzostw.

WYNIKI ZAWODÓW:

I Miejsce – OPEN Kobiety: Joanna Mędoń

II Miejsce – OPEN Kobiety: Aleksandra Litwińska

III Miejsce – OPEN Kobiety: Małgorzata Cieplińska

I Miejsce – OPEN Mężczyźni: Adam Szędzielorz

II Miejsce – OPEN Mężczyźni: Grzegorz Kwiatek

III Miejsce – OPEN Mężczyźni: Piotr Mędoń

W tym roku zawodnicy dodatkowo walczyli o Puchar Starosty dla Najszybszego SUPera na Rzekach, którym został pan Adam Szędzielorz. Uzyskany przez niego w 2. wyścigu OPEN Mężczyźni czas 25’09’’ okazał się najlepszym wynikiem z wszystkich odnotowanych w obu kategoriach podczas tegorocznych Mistrzostw.

PULA NAGRÓD przekroczyła 4 tys. EUR! Finaliście otrzymali czeki na: 100, 200 i 500 EUR, a także: sprzęt SUP (wiosła, torby, smycze-leash), vouchery na pobyt w Hotelu Piwniczna SPA & Conference oraz mnóstwo upominków od sponsorów i partnerów imprezy!

Imprezę prowadził prezenter Radia ZET Gold, Kuba Nycz, znany szerszej publiczności z programów X-Factor i Mam Talent, a także autor tekstów i wokalista, który razem z Jackiem Dołęgą oraz DJ Klaudią G. dał akustyczny koncert, wprawiając wszystkich, nawet tych spoza podium, w świetny nastrój. Pełen emocji dzień zakończył się mistrzowską nocą saunową w HedoniSPA w Hotelu Piwniczna SPA&Conference.

Honorowy Patronat nad imprezą objęło po raz koejny Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski, pod przewodnictwem pana Andrzeja Kraśnickiego, Prezesa PKOL-u, a także pan Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego. Ponadto do organizacji Mistrzostw włączyli się aktywnie: pan Marek Pławiak, Starosta Nowosądecki oraz pan Zbigniew Janeczek, Burmistrz MiG Piwnicznej-Zdroju.

Patronat medialny nad imprezą objęli: Radio Kraków, Voyage, popularne portale branżowe (24surf.pl sieplywa.pl, suppolska.pl) oraz Forbes Life, media lounge i firma Krawat i Muszka.

W tym roku organizatorowi Mistrzostw, Hotelowi Piwniczna, udało połączyć się przyjemne z pożytecznym, ogłaszając przy okazji tegorocznych zawodów zbiórkę pieniędzy na rzecz Wojtusia Sobierskiego, podopiecznego Fundacji Słoneczko, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Zebraną kwotę 1120,00 zł przekazano na rachunek Fundacji.

W imieniu Wojtusia serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom!!

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Patronat honorowy:

Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Patronat:

Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego

Marek Pławiak – Starosta Nowosądecki

Sponsor:

    

Partnerzy:

              

Patronat medialny: